5 minut informacji

OPIEKA STOMIJNA

NFZ-850x400a_edited.png

Nasza firma stara się wyjść na przeciw oczekiwaniom klienta, który znalazł się w trudnym okresie swojego życia. W naszych sklepach, oferujemy opiekę stomijną. Dwie bezpłatne wizyty, w czasie których możemy dobrać sprzęt stomijny. Każdorazowo w sklepie można poradzić się wykwalifikowanej obsługi. Poniżej przedstawiamy kilka informacji ważnych na początku funkcjonowania ze stomią- Proszę poświęć 5 minut.

5dde49b9cc375_o_large_edited_edited_edited.jpg
system-jednoczciowy-min.jpg
system-dwuczciowy-min.webp

Zlecenie na stomię

 

 

 

 

 

 

- zaopatrzenie w stomię jest refundowane raz w miesiącu ( kolostomia- 300 zł/miesiąc , ileostomia - 400 zł/miesiąc, urostomia 480 zł/miesiąc)

-zlecenie trzeba wybrać do ostatniego dnia miesiąca, jeżeli nie zdążą Państwo dojechać do sklepu ostatniego dnia miesiąc-proszę zadzwonić do sklepu w godzinach otwarcia.

-zlecenie wystawia lekarz na oddziale lub lekarz POZ

-pacjent samodzielnie wybiera w jakim sklepie chce wybierać zaopatrzenie stomijne

-sugerujemy żeby nie zostawiać zlecenia na oddziale, i nie pozwalać na wysyłkę internetową. Stomia zmienia się w przeciągu pierwszych miesięcy i sprzęt dobrany nie będzie pasował już w drugim miesiącu użytkowania zaopatrzenia stomijnego. Używanie źle dobranego sprzętu, nie jest dla nas bezpieczne.

-w ramach zlecenia można zakupić: worki stomijne, płytki stomijne ; kosmetyki stomijne( pasty uszczelniające, pasty gojące,  gaziki ze zmywaczem lub płynem ochraniającym, pasy , paski podtrzymujące, puder, pianki myjące itd)

- na zleceniu można wybierać różne rodzaje firm.

- dobrą praktyką zapobiegającą powstawaniu przepukliny w okolicy stomii jest zaopatrzenie się w pas stomijny ( ze specjalnym miejscem do wycięcia otwory), pas jest refundowany w 70%. Zlecenie na pas powinno mieć numer P.115. Zapytaj w sklepie jak wyciąć otwór)

Współpracujemy z:

  • CONVATEC

  • COLOPLAST

  • DANSAC

  • STUROMEDICA

  • CORTMED

  • SALTS

  • WELLAND MEDICAL